Rzodkiewka wczesna to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie warzywa już od wczesnej wiosny. Rzodkiewka wiosenna, którą możemy zbierać zarówno wiosną, jak i latem. Rzodkiewka jest warzywem szczególnie wymagającym, wymaga przede wszystkim odpowiedniej ilości wody oraz słonecznego miejsca. Należy posadzić ją w glebie piaszczysto- gliniastej o wartości próchniczej.
Rzodkiewka odznacza się dużą zawartością związków chemicznych, dzięki czemu może zniszczyć niepożądane bakterie przewodu pokarmowego. Świetnie działa także jako sposób na odkażenie dróg oddechowych oraz moczowych. Rzodkiewka zaraz obok ogórków szklarniowych oraz sałat, cieszy się dużą popularnością, jako warzywa nowalijkowe. Bez względu na to, że pierwsza warzywa są zazwyczaj droższe niż ich następcy, cieszą się one niesłabnącą popularnością.

GOREME, TURKEY, OCTOBER 16, 2009: Hot air balloons at early morning takeoff near Goreme in Turkey.

GOREME, TURKEY, OCTOBER 16, 2009: Hot air balloons at early morning takeoff near Goreme in Turkey.

Rzodkiewkę posiać możemy wraz marchewką i pietruszką. Rzodkiewka radzi sobie dobrze z wahaniami temperatury, ale lepiej ją na takowe nie narażać i uprawiać w temperaturze optymalnej. Najbardziej wrażliwa jest rzodkiewka na zmiany w wilgotności podłoża. Nie lubi zarówno przesuszenia, jak i nadmiaru wilgoci. To pierwsze może spowodować jej pęknięcia oraz zatrzymanie się wzrostu. Zbyt mokra gleba natomiast spowodować może zgnicie rzodkiewki. Rzodkiewka nie wymaga szczególnego nawożenia, nie jest też szczególnie narażona na szkodniki oraz choroby.
Rzodkiewka posiada krótki okres uprawy. Zarówno w odmianie wiosennej, jak i jesiennej. Rzodkiewka posiada także odmiany, które możemy uprawiać latem. Z tej przyczyny jest to warzywo, którym możemy cieszyć się, przez większą część roku, i którą możemy uprawiać kilka razy w ciągu roku. Najlepsze rezultaty przynosi jednak uprawa wiosenna, jak również jesienna. Jeśli o to zadbamy możemy mieć rzodkiewkę pod ręką właściwie przez cały rok.
Najwcześniejsze z odmian rzodkiewki wysiewane są w końcówce stycznia oraz na początku lutego. Aby rzodkiewka rosła zdrowo, należy zadbać o odpowiednią wilgotność podłoża. Należy wystrzegać się przesuszenia oraz zbyt mokrego podłoża.