Piersi to niesamowity atut każdej kobiety. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wszystkie panie chciałyby pochwalić się pięknym, a zarazem zdrowym biustem. Aby to osiągnąć, należy po prostu regularnie dbać o swoje piersi. Tak samo, jak dbamy o pozostałe części naszego ciała. CO więc może korzystnie wpłynąć na wygląd i zdrowie naszego biustu?

Oczywiście w niektórych przypadkach niezbędna będzie interwencja lekarzy. Chodzi tutaj o sytuację, w której z jakiś powodów tracimy pierś lub obie piersi. Wtedy niezbędna okaże się rekonstrukcja piersi. Jeśli jednak mamy biust na swoim miejscu, doceńmy to i po prostu o niego zadbajmy. Pamiętajmy, aby codziennie sprawdzać stan swojego biustu przed lustrem. Wykonujmy przy tym delikatny masaż okrężnymi ruchami. Sprawdźmy, czy na ciele nie pojawiły się żadne, nowe wzgórki lub wypryski. Jeśli tak się stało, należy niezwłocznie udać się z tym do gabinetu ginekologicznego. Co więcej, taki gabinet każda kobieta powinna odwiedzać przynajmniej raz w roku. Warto wtedy poprosić lekarza o zbadanie piersi.

Happiness - mother with her child

Happiness – mother with her child

Można również samodzielnie zadbać o swój biust starymi, sprawdzonymi sposobami. Niezbędne jest tutaj m.in. noszenie idealnie dobranego stanika. Niestety, wciąż wiele kobiet nie zna swojego właściwego rozmiaru biustu. Warto więc go poznać. Obecnie coraz więcej sklepów z bielizną oferuje swoim klientkom darmowe mierzenie. Dzięki temu poznamy dokładnie swoje wymiary i będziemy już zwracać uwagę tylko na takie staniki, które są dla nas odpowiednie. A idealnie dobrany stanik może zdziałać cuda. Dzięki niemu nawet obfite piersi będą dobrze podtrzymane, dlatego nie będą się odkształcać. Warto przy tym regularnie nawilżać skórę biustu. Dzięki temu ciało w tym miejscu napnie się, będzie gładsze i piękniejsze. A przy nakładaniu wybranego balsamu można przy okazji wykonać delikatny masaż całego biustu. Regularne wykonywanie takich masaży przynosi naprawdę wspaniałe efekty. Dzięki nim biust napnie się i stanie się jędrniejszy, a to znacząco poprawi jego wygląd.